Гістероскопія

Гістероскопія – для кого та чому…

Гістероскопія відноситься до малоінвазивних оперативних втручань, метод за допомогою якого в порожнину матки вводиться ендоскоп з оптикою та каналом для введення різноманітних хірургічних інструментів для маніпуляцій в порожнині матки та трубах.
Це діагностично-лікувальний метод який дозволяє оглянути порожнину матки, церві кальний канал, проводити хірургічні маніпуляції в порожнині матки через транс вагінальний доступ.
Гістероскопія умовно поділяється на діагностичну та хірургічну.
Чому умовно?, тому що, так чи інакше, навіть при діагностичній гістероскопії ми можемо провести цілий ряд необхідних маніпуляцій.
За допомогою діагностичної гістероскопії ми оглядаємо порожнину матки, її слизову, вічка маткових труб та їх прохідність, наявність перетинок, поліпів, субмукозних вузлів.
Під час неї у лікаря є можливість провести розєднання внутрішноматкових синехій( перетинок), які є основною причиною порушень менструального циклу, непліддя, невиношування вагітності; провести реканалізацію маткових труб ( відновити їх прохідність), зробити ендометріальний скретчінг, тобто нанести міні-надрізи ендометрія для покращення його рецептивних можливостей при неплідді.
За допомогою хірургічної гістерорезектоскопії ми можемо визначити та усунути причину маткових кровотеч, видаляти вузли що ростуть в порожнину матки, руйнувати маткові перетинки, видаляти поліпи та ін.

Гістероскопія, як правило проводиться на 8-12 день менструального циклу під внутрішньовенним знеболенням та зазвичай не потребує госпіталізації.
Таким чином, до безумовних переваг методу відноситься широка можливість діагностично-лікувальних маніпуляцій при мінімальному втручанні під візуальним контролем, що унеможливлює будь-які ускладнення.

Перелік послуг, якими можна скористатися в клініці:

  • діагностика та лікування вогнищевих уражень, наприклад поліпи, гіперплазії, підслизові міоми з можливістю прицільного локального лікування без зайвої травматизації та під контролем ока;
  • непліддя;
  • невиношування вагітності;
  • порушення менструального циклу;
  • кровянисті виділення в пре, пост та менопаузальному віці;
  • аномаліі розвитку матки;
  • виявлення та вилучення ВМС;
  • руйнування ендометрія;
  • стенози, поліпи цервікального каналу;